Wybór helikoptera RC dla dziecka 

Każdego z nas fascynuje bezkres podniebnej przestrzeni. Marzenia o tym, by wzbić się w powietrze towarzyszą nam już od dziecka, a fantazja dzieci nie zna granic. Zabawa latającym modelem RC nie tylko pozwoli na podbój powietrznych przestworzy. Obsługa nadajnika sterowanej radiowo maszyny jest także znakomitym treningiem zdolności manualnych. Wybór zdalnie sterowanych modeli śmigłowców na rynku jest tak ogromny, że czasem ciężko się zdecydować na konkretny model i pojawia się dylemat, który wybrać? 

 

 

 

Dla małych miłośników pokonywania podniebnych przestworzy 
Dla mniejszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pilotowaniem śmigłowca, warto jest wybrać dwuwirnikowy mini helikopter z trzema kanałami sterowania. Taki model jest prosty w obsłudze i łatwy w pilotażu. Zastosowanie przeciwbieżnych wirników głównych z tzw. systemem co-axial zapewnia niezwykłą stabilność lotu. Technika sterowania modelem dwuwirnikowym polega na regulacji prędkości obrotów przeciwstawnych łopat wirnikowych. Obrót śmigłowca względem własnej osi odbywa się dzięki zmniejszeniu rotacji jednego z wirników. Natomiast lot do przodu i do tyłu wspomagany jest poprzez poziomo osadzone śmigło ogonowe, które w zależności od kierunku lotu, odpowiada za unoszenie, bądź opuszczanie ogona helikoptera.

Dlaczego na początek warto jest wybrać helikopter trzykanałowy? 
Śmigłowce trzykanałowe są najprostszymi i najłatwiejszymi w pilotowaniu zabawkami, spośród wszystkich zdalnie sterowanych modeli latających. Obsługa jest bardzo prosta. Pierwszy kanał odpowiada za unoszenie się helikoptera do góry, drugi za loty do przodu i w tył, a ostatni za ruch obrotowy wokół własnej osi.

Helikopter na podczerwień, czy sterowany radiowo?
Wybierając odpowiedni helikopter dla dziecka, trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj sygnału, za pomocą którego model jest sterowany. Mini helikoptery sterowane podczerwienią (IR), ze względu na specyfikę działania nadają się wyłącznie do użytku w pomieszczeniach i posiadają mały zasięg działania. Jeśli zależy nam na modelu, którym z powodzeniem będziemy mogli latać na dużej przestrzeni i w plenerze, wybierzmy śmigłowiec sterowany przy pomocy fal radiowych (RC).

Dla starszych dzieci, które mają już doświadczenie w pilotowaniu śmigłowca RC
Dla starszych i nieco wprawionych „pilotów” warto jest wybrać model helikoptera czterokanałowego. Czterokanałowy śmigłowiec jest już bardziej zaawansowany technicznie, a pilotowanie trudniejsze więc wymaga większej wprawy. Zastosowanie dodatkowego czwartego kanału umożliwia loty helikoptera na boki, bez konieczności obracania dziobu maszyny. Zabawa takim modelem dostarcza większej frajdy, gdyż maszyna porusza się precyzyjniej i osiąga większe prędkości.

 

Helikopter RC będzie wymarzonym prezentem dla każdego miłośnika podniebnych przygód. Może być pomysłem na nietuzinkowy prezent komunijny, podarunkiem z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka, bądź każdej innej uroczystości.

Bogatą ofertę zdalnie sterowanych helikopterów znajdziecie w naszym sklepie.
Zobacz więcej modeli helikopterów zdalnie sterowanych.

 

 

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl