Samochody zdalnie sterowane spalinowe

Ryk silnika, zapach spalin, ekstremalne prędkości oraz długi czas zabawy to zalety modeli rc spalinowych. Samochód zdalnie sterowany spalinowy to nie lada gratka dla niejednego miłośnika modeli RC. Ku autom z silnikiem spalinowym skłaniają się prawdziwi fani motoryzacji, którzy od swojego zdalnie sterowanego samochodu oczekują i wymagają więcej. Porządna spalina zapewni moc atrakcji, emocji oraz wyzwań. Poznaj zalety, wady oraz rodzaje samochodów zdalnie sterowanych spalinowych.

 

 

 

Samochody zdalnie sterowane spalinowe - zalety
W czym tkwi niegasnąca popularność modeli spalinowych? Samochody zdalnie sterowane z silnikiem spalinowym są zdecydowanie mocniejsze i szybsze niż modele elektryczne. To właśnie duża moc, a co za nią idzie prędkość jazdy, wzbudza największe emocje. Kolejną zaletą modeli spalinowych jest fakt, że sposób ich zasilania umożliwia znacznie dłuższy czas eksploatacji auta. Modele zasilane elektrycznie na jedynym ładowaniu pozwalają zazwyczaj na kilkanaście minut zabawy. Długi czas ponownego naładowania może być dodatkowo frustrujący i dokuczliwy. W samochodach zdalnie sterowanych spalinowych ten problem nie występuje. Czas zabawy, na jednym baku, bywa kilkanaście razy dłuższy niż na pełnym akumulatorze. Uzupełnienie paliwa w modelu spalinowym trwa zaledwie kilka chwil i pozwala na ponowne natychmiastowe rozpoczęcie jazdy.

Auta zdalnie sterowane spalinowe zalety

Samochody zdalnie sterowane spalinowe - wady
Modele aut spalinowych wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu działania i konserwacji silnika. Utrzymanie auta wymaga sporego zaangażowania użytkownika. Silniki spalinowe wymagają odpowiedniej obsługi (dotarcia przed pierwszym użyciem, procedury odpalania, regulowania, konserwacji czy regeneracji). Niezbędna jest wiedza jak wykonać mieszankę paliwa czy uniknąć przegrzania auta. Modele spalinowe posiadają też bardziej skomplikowaną konstrukcję. Wyposażone są w sprzęgło odśrodkowe, osobne hamulce, dwu lub jedno-stopniowe, automatyczne skrzynie biegów, mocne śruby, duże tarcze hamulcowe, amortyzatory czy wysokiej klasy opony. Zdecydowanym minusem aut zdalnie sterowanych spalinowych jest ich cena. O ile samochód z napędem elektrycznym kupimy za najczęściej kilkaset złotych, o tyle kupno auta z silnikiem spalinowym to najczęściej wydatek rzędu powyżej 1000 pln.


Samochody zdalnie sterowane spalinowe - które auto wybrać?
Przy wyborze auta spalinowego najczęściej stajemy przed dylematem jaki silnik spalinowy wybrać. Jak sama nazwa wskazuje samochody zdalnie sterowane spalinowe są napędzane silnikami spalinowymi. Najczęściej wykorzystywanymi silnikami w modelach RC są tzw. silniki Nitro (silniki żarowe) oraz silniki benzynowe (2-suwowe).

Samochody zdalnie sterowane z silnikiem nitro

Samochody zdalnie sterowane spalinowe z silnikiem nitro
Silniki nitro to maszyny, które zasilane są mieszanką nitrometanu, metanolu i środków smarujących. Posiadają raczej małą pojemność np. 2,5; 3,5; 4,6ccm, ale charakteryzuje je wysoka ilość obrotów (ok. 30 000rpm), dzięki czemu dysponują mocą nawet do 4 koni mechanicznych. Najczęściej dostępnymi autami z silnikami nitro są modele w skali 1:10 i 1:8. Samochody spalinowe nitro są tańsze od modeli benzynowych. Części zamienne, regeneracja i konserwacja silnika są także mniej kosztowne. Rekompensuje to wydatek na mieszankę nitro, który jest kilkukrotnie wyższy niż cena za zwyczajną mieszankę benzyny. Silniki te są także bardziej podatne na czynniki atmosferyczne. Do ich użytkowania niezbędny jest dodatkowy osprzęt (termometr, żarnik do świec), wymagają także systematycznej regulacji. Samochód zdalnie sterowany spalinowy z silnikiem nitro to idealna propozycja, dla osób szukających nie tylko szybkiej jazdy ale także lubiących majsterkowanie.

Samochody zdalnie sterowane na benzynę

Samochody zdalnie sterowane spalinowe z silnikiem benzynowym
Coraz popularniejsze jest wykorzystywanie silników 2-suwowych benzynowych w modelach RC. Są to maszyny zasilane benzyną bezołowiową zmieszaną z olejem do dwusuwów. Auta zdalnie sterowane z silnikiem benzynowym dostępne są głównie w skalach 1:6 i 1:4 i są wolniejsze od modeli z silnikiem nitro. Ich główną zaletą jest tanie i łatwo dostępne paliwo, dłuższa żywotność oraz brak potrzeby wielokrotnej regulacji silnika.

Bogatą ofertę samochodów zdalnie sterowanych spalinowych znajdziesz tutaj:
[kliknij]

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl