Helikoptery zdalnie sterowane - zrealizuj dziecięce marzenia

Zdalnie sterowane zabawki to pragnienie nie tylko dzieci. Marzenie o samodzielnym sterowaniu pojazdem ekscytuje także „dużych chłopców”. Prekursorem obecnych modeli RC - zdalnie sterowanych pojazdów - były kolejki elektryczne. Dziś dzięki zaawansowaniu technicznemu możemy wprawić w ruch i sterować wedle naszego uznania: samochodami, samolotami, łodziami, żaglówkami, dronami czy właśnie helikopterami. Rodzai zabawek, jak widać jest wiele, zaś ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Helikoptery RC wzbijają się w powietrze i swobodnie przemieszczają w różne strony. Możemy kontrolować szybkość i wysokość ich lotu, a także wykonywać podniebne akrobacje. Zdalnie sterowany helikopter to atrakcja, która gwarantuje wspaniałą zabawę przez długi czas.

 


Cechy charakterystyczne - zdalnie sterowane helikoptery

Helikoptery RC - Liczba kanałów do obsługi
Najbardziej popularnymi modelami są zdalnie sterowane helikoptery 3-kanałowe. Są one łatwe w obsłudze i z powodzeniem może sterować nimi nawet małe dziecko. Jeden kanał odpowiada za wznoszenie się helikoptera, drugi za obrót wokół własnej osi, trzeci za lot do przodu i w tył. To idealny wybór na początek podniebnych przygód. 4-kanałowe modele są szybsze i zwinniejsze niż 3-kanałowe jednostki. Mogą także latać na boki i zapewniają więcej uciechy. Kolejny typ to 6-kanałowe helikoptery zdalnie sterowane, które mogą się poruszać we wszystkich płaszczyznach i umożliwiają wykonywanie różnych akrobacji. Są idealną propozycją dla zaawansowanych użytkowników śmigłowców RC.

Helikopter zdalnie sterowany dwuwirnikowy

Helikoptery RC - Ilość wirników
Helikoptery dwuwirnikowe (tzw. co-axial) posiadają dwa rzędy łopat (łopaty A i B). Budowa dwuwirnikowa zapewnia łatwość pilotażu oraz stabilny lot. Działanie systemu co-axial polega na przeciwstawnych obrotach wirników. Aby helikopter mógł się obrócić względem własnej osi, jeden z wirników zmniejsza obroty i model obraca się w wybraną stronę. Loty do przodu, bądź do tyłu wspomaga śmigło ogonowe, które jest odpowiedzialne za unoszenie lub opuszczanie ogona maszyny. Są to idealne helikoptery zdalnie sterowane dla początkujących. Dwa wirniki zapewniają pełną kontrolę nad maszyną. Modele jednowirnikowe są znacznie szybsze i umożliwiają wykonywanie zawansowanych akrobacji 3D. Jednocześnie są trudniejsze do pilotażu przez co sprawdzają się w rękach osób doświadczonych w lotach.

Zdalnie sterowany helikopter jednowirnikowy

Helikoptery RC - Zasięg i nadajnik
Najmniejszy zasięg wynosi najczęściej dziesięć do piętnastu metrów. Istotny jest również rodzaj wysyłanego sygnału sterującego. Minihelikoptery, o małych zasięgach, są przeznaczone do lotów w pomieszczeniach. Sygnał nadajnika przekazywany jest często za pomocą wiązki podczerwieni, która odbijając się od ścin i obiektów dociera do helikoptera. Modele na podczerwień nie sprawdzą się w plenerze. Są rekomendowane dla dzieci i początkujących użytkowników ze względu na bardzo prostą obsługę. Średnie i duże helikoptery mogą latać dalej, nawet do 50m. Sygnał z nadajnika trafia do modelu za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki temu możemy latać dalej oraz przemieszczać się poza pomieszczeniami. Należy uważać jednak, by nasza maszyna pozostawała zawsze w zasięgu pilota. Utrata sygnału skutkować będzie niekontrolowanym spadaniem i może uszkodzić helikopter.


Wybierając zdalnie sterowany helikopter, należy odpowiedzieć na pytanie komu model ma za zadanie sprawić radość. Jeśli wybieramy śmigłowiec dla dziecka bądź osoby, która jeszcze nie miała kontaktu z helikopterami RC, niech nasz wybór padnie na maszynę prostą w obsłudze. Idealnym rozwiązaniem będzie 3 lub 4-kanałowy helikopter na podczerwień. Dla nastolatków i osób z z doświadczeniem lepszy zaś okaże się na pewno 4-kanałowy helikopter zdalnie sterowany za pomocą fal radiowych (rc). Takie modele z powodzeniem latają na zewnątrz i wykonują akrobacje. Wyjadaczom komplet wrażeń dostarczą 6-kanałowe helikoptery RC, które są bardzo zwrotne, szybkie i wykonują spektakularne podniebne ewolucje.

wybierz helikopter zdalnie sterowany

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl