Modele zdalnie sterowane a zabawki zdalnie sterowane

 

Modele RC na pierwszy rzut oka wyglądają jak zabawki zdalnie sterowane. Zwłaszcza dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze zdalnie sterowanymi pojazdami różnice mogą być trudno dostrzegalne. Tymczasem zabawki, które możemy kupić w każdym markecie bądź sklepie z zabawkami diametralnie różnią się od choćby najbardziej skromnego modelu hobbystycznego - modelu RC.

 

 

Szybkość
Prędkość to jedno z głównych kryteriów, które interesuje fanów zdalnie sterowanych pojazdów. I zabawki i modele RC potrafią jeździć szybko. Jednak to modele zdalnie sterowane mogą rozwijać zawrotną prędkość 100 km/h. A do tego przyspieszenia, w modelach RC potrafią być większe niż w niektórych superszybkich samochodach w realu. W dużej mierze prędkość modelu zależna jest od silnika w jaki wyposażony jest pojazd. W modelach RC występują silniki elektryczne szczotkowe i bezszczotkowe, a także silniki spalinowe szczotkowe i bezszczotkowe. Wyboru rodzaju silnika próżno by szukać w zabawce zdalnie sterowanej.

Zasięg
W przypadku modeli pojazdów zdalnie sterowanych zasięg radia sięga nawet 300 metrów (np. w autach RC) lub nawet 1 km (np. w dronach). Tak duży zasięg to gwarancja, że nic nie ograniczy naszej zabawy. Zabawki z hipermarketów tak daleko na pewno nie pojadą/polecą. Przepaść w funkcjonalnościach nadajników obu grup pojazdów jest ogromna. Model RC posiada pełną modularność przyspieszenia, hamowania i skrętu. W sterowniku auta RC mamy także możliwość jego strojenia za pomocą trymerów. Niektóre modele dronów w alternatywie możemy sterować także za pomocą aplikacji w smartphone’ie lub tablecie. Nadajnik zabawki zdalnie sterowanej posiada najczęściej system sterowania 0-1 lub oparty na mało precyzyjnych drążkach.Dostępność części zamiennych
Kupując zdalnie sterowany pojazd, nie rozważamy jego napraw. Ale to dzięki częściom zamiennym nasza maszyna nie stanie się zabawką jednorazową. W przypadku modeli, każdą nawet najdrobniejszą część można wymienić – począwszy od koła, akumulatora, poprzez amortyzator a także jego części składowe, a na łożysku, zębatkach i każdej najmniejszej śrubce skończywszy. Jeśli zabawka się zepsuje, nie wymienimy w niej części, więc nadaje się do wyrzucenia. Zaś o kraksę wcale nie tak trudno, zwłaszcza że im większe prędkości, wyzwania i karkołomne akrobacje, tym lepsza zabawa.

Możliwość indywidualnego wyregulowania czy rozbudowy pojazdu
W modelach RC możemy regulować skręt i precyzyjnie sterować samochodem nawet przy dużych prędkościach. Mamy także wpływ chociażby na zestrojenie amortyzatorów, co w znacznym stopniu wpływa na prowadzenie pojazdu. Możemy modernizować i ulepszać nasze pojazdy. Zwiększać im moc, wymieniając silnik na bezszczotkowy czy domontować kamerkę w dronie. Takich właściwości próżno szukać w przypadku zabawek zdalnie sterowanych.

Sklep zabawka.pl nie ma wątpliwości co do wyższości modeli zdalnie sterowanych nad zabawkami zdalnie sterowanymi. Modele RC to zabawa, ale jakże profesjonalna. W naszej ofercie znajdziesz kompletną ofertę modeli RC. Wszystkie modele RC dostępne ->tutaj<- lub po kliknięciu na grupę pojazdów poniżej.

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl