Latawce - świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu dla całej rodziny

 

Kto z nas pamięta beztroskie czasy dzieciństwa, kiedy radośnie wybiegało się z rodzicami na łąkę, żeby z największą radością oddać się przyjemności puszczania latawca? Na szczęście te czasy nie minęły, ponieważ nadal możemy spotkać całe rodziny, które spędzają czas na powietrzu w ten przyjemny i pożyteczny sposób. Przyjemność wspólnej zabawy i ruch na świeżym powietrzu korzystnie wpływają przecież zarówno na dzieci jak i dorosłych.

 

 

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów latawców, różniących się od siebie m.in. konstrukcją, materiałami użytymi do budowy, wielkością, kształtem a nawet przeznaczeniem. Każdego lata w Łebie miłośnicy puszczania latawców gromadzą się w jednym miejscu na plaży, żeby zapełnić niebo najróżniejszymi modelami latawców - co roku zachwycającymi coraz bardziej. Nikogo nie dziwi już chyba fakt, że grono miłośników latawców stale się powiększa. Szeroki wachlarz modeli latawców oraz ich wzorów sprawia, że każdy entuzjasta znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje latawców - konstrukcja prosta.

Latawce płaskie - stanowią najliczniejszą grupę spośród latawców dostępnych na rynku. Charakteryzują się prostą budową, płaską powierzchnią nośną, często długim ogonem oraz uzdą - zazwyczaj dwupunktową, bądź kilkupunktową. Wszystkich wzorów i kształtów latawców płaskich chyba nie da się zliczyć a wybór jest ogromny - począwszy od klasycznych figur geometrycznych poprzez ptaki i owady a na latającym delfinie bądź batmanie skończywszy.

Latawce półpłaskie - potęga ich siły nośnej tkwi w specjalnej wygiętej konstrukcji, która na wietrze tworzy pół-płaską powierzchnię, która gwarantuje zachowanie wysokiego poziomu równowagi. Taka budowa sprawia, że sterowanie latawcem należy do komfortowych szczególnie przy lekkim wietrze. Przy tego rodzaju latawcach nie spotkamy raczej długiego ogona a liczba uzd jest zbliżona do tych występujących w płaskich latawcach.

Latawce saneczkowe - należą do najbardziej wrażliwych na działanie wiatru - nawet najmniejszy podmuch z pewnością odczujemy trzymając za linki. Takie latawce gwarantują świetną zabawę nawet przy minimalnej sile wiatru. Prosta budowa w połączeniu z dwupunktową uzdą sprawiają, że latawce są łatwe i przyjemne w prowadzeniu.

 

Rodzaje latawców - konstrukcja złożona.

Latawce skrzynkowe - reprezentują grupę bardziej zaawansowanych konstrukcyjnie modeli. Wielowymiarowa budowa w postaci bryły sprawia, że latawce doskonale odnajdują się nawet przy wietrze o dużej sile. Pięknie poruszają się w powietrzu a ich duże wymiary potrafią zachwycić majestatycznością dosłownie każdego.

Latawce typu Delta - to już wyższa szkoła jazdy, ponieważ z założenia przeznaczone są do akrobacji 3D. Ich budowa oparta jest na prostym schemacie trójkąta równoramiennego oraz dwóch linek, co pozwala na niezwykle szybkie wznoszenie się do góry oraz wykonywanie ekspresowych manewrów. Osoba, która opanuje umiejętność sterowania latawcem sportowym, jest w stanie w pełni kontrolować praktycznie każdy jego ruch i zachwycać obserwatorów najbardziej wymyślnymi trikami.

Latawce komorowe - przeznaczone są dla osób, które w mniejszym lub większym stopniu chciałyby sięgnąć nieba. Tego typu latawce bowiem generują dużą siłę ciągu, która pozwala na uniesienie człowieka. Na rynku znajdziemy różne rodzaje latawców komorowych zwanych też miękkimi. Szerokie grono zwolenników odnajdują latawce miękkie, które pozwalają na wzniesienie się na niewielką wysokość nad ziemią. Równie liczne grono zwolenników gromadzą też bardziej zaawansowane latawce, które pozwalają na długi lot wysoko ponad ziemią. Latawce komorowe - jak sama nazwa wskazuje - zbudowane są z szeregu komór, które napełniają się powietrzem poprzez otwory przy krawędziach. Latawce wyposażone są w mocno rozbudowane uzdy, pozwalające na niezwykle precyzyjne sterowanie podczas lotu. Na sterowanie tego typu latawcami mogą pozwolić sobie osoby zaawansowane, bądź osoby początkujące - ale wyłącznie pod czujnym okiem profesjonalisty.

Puszczanie latawców, może przynieść dużo frajdy i być źródłem dobrej zabawy. Pamiętajmy jednak, aby wybierając ten genialny rodzaj spędzania czasu na świeżym powietrzu, zachować ostrożność. Na początku swojej przygody z latawcami wybierajmy raczej te mniejsze konstrukcje i zabierajmy je na niezbyt wietrzną pogodę. W miarę zdobywania umiejętności i pewności w sterowaniu, spokojnie można sięgać po modele bardziej zaawansowane konstrukcyjnie, żeby zmierzyć się z nieco większą siłą wiatru. A z czasem być może zaprezentować się ze swoim ulubionym latawcem na licznych festiwalach nie tylko w Polsce ale również na świecie.


Chcesz kupić latawiec?
Ofertę sklepu zabawka.pl znajdziesz: 
tutaj

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl