Dzieci Symy. Dron Syma X11C kontra Dron Syma X12S Nano.

Z pozoru podobne modele minidronów. Czy różnią się jedynie ceną, wbudowaną kamerą i rozmiarem? Który model wybrać dla dziecka na prezent? Który zapewni super zabawę każdemu miłośnikowi lotów?

Oba modele należą do tzw. dronów zabawek lub minidronów. To małe modele RC wykonane z trwałych i elastycznych tworzyw. Niewielkie rozmiary dronów umożliwiają loty zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

 

Dron Syma X11C, można by rzec, jest z górnej półki minidronów, a jego wymiary to : 15,2 x 15,2 x 3,7cm. Większy rozmiar Symy X11C umożliwił wyposażenie drona w kamerę HD, która wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 2560x1440 oraz nagrywa filmy 720p = 1280 x 720 px (16:9) w 30 FP. Nie ma co ukrywać, że jest to ogromna zaleta tego modelu. Dron Syma X11C nie tylko lata, umożliwia także spojrzenie na świat z nowej, podniebnej perspektywy. Dodatkowym atutem tego modelu drona jest 6-osiowy żyroskop, który zapewnia stabilny lot oraz łatwy start polegający na podrzuceniu drona i dodaniu gazu. Dron Syma X11C to „model rozwojowy” - z powodzeniem można rozpocząć z nim naukę pilotażu, a gdy nabierzemy wprawy dalej doszkalać swoje umiejętności. Umożliwiają to 2 tryby lotu: wolny - dla początkujących i szybki dla zaawansowanych użytkowników. Kolejną funkcjonalnością modelu Syma X11C, która dostarcza wielu wrażeń, jest wykonywanie podniebnych akrobacji za pomocą jednego przycisku. Po jego naciśnięciu model sam wykonuje spirale i popularne „beczki”. Wyżej wymienionych funkcji nie posiada dron Syma X12S Nano, ktory potrafi wykonać jedynie „flipa”. Drony różnią się także nieco w konstrukcji. Dron Syma X11C ma pełną osłonę śmigieł, podczas gdy Syma X12S Nano jedynie połowiczne zabezpieczenie, które nie chroni przed bocznymi zderzeniami.

Oba drony zarówno Syma X11C jak i Syma  X12S posiadają wspomniany już 6-osiowy żyroskop co zapewni modelom stabilny lot i łatwość prowadzenia maszyny. Drony korzystają z częstotliwości 2,4GHz oraz technologi widma rozproszonego (Spread Spectrum Technology). Zapewnia to większy zasięg oraz szybszą reakcję modelu na wytyczne emitowane z pilota. Syma X11C jak i Syma X12S Nano są wyposażone w kolorowe oświetlenie LED, co zwiększa atrakcyjność dronów i umożliwia im latanie także w nocy. Oba modele RC są gotowe do lotów, w momencie wyjęcia z pudełka. Należy jedynie pamiętać o zaopatrzeniu się w 4 baterie AA niezbędne do nadajnika.

Drony Syma X11C i Syma X12S różnią się także parametrami lotu wynikającymi z akumulatorów, w które zamontowano w danym modelu. Syma 11XC posiada akumulator 3.7V 200mAh LiPo, którego średni czas ładowania wynosi 50-60 minut i umożliwia zabawę modelem przez ok 8 minut. Ten model RC posiada zasięg ponad 30m.

Dron Syma X12S Nano posiada baterię 3.7V 100mAh, której czas ładowania wynosi 40 minut. Czas lotu Symy 12XS wynosi ok. 4 minuty. Zasięg drona to 20m, a jego wymiary to 7 x 4,5 x 2,65 cm.

Podsumowując, na start dla pociechy lepszy wydaje się model Syma X12S Nano. Jest mniejszy, stabilny i gdy ulegnie uszkodzeniu, nie będzie tak żal wydanych funduszy. ;) Model Syma X11C to bardziej model rekreacyjny. Dodatkowe opcje zapewniają różne możliwości użytkowania, a dwie funkcje lotu to gwarancja atrakcyjności modelu przez długi czas.

Dron Syma X11C -> http://www.zabawka.pl/syma-x11c-quadcopter-4ch-2-4ghz-p_21447.html

Dron Syma X12S Nano -> http://www.zabawka.pl/syma-x12s-nano-2-4ghz-p_57332.html

 

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl