Lily sympatyczny dron selfie

Dron Lily to urocza maszyna, która jest niezwykle przyjazna użytkownikowi, nie tylko ze względu na swój sympatyczny wygląd. Największym atutem Lily jest brak skomplikowanej aparatury. Wyrzucony w powietrze dron podąża za właścicielem jak pies na niewidzialnej smyczy. Dzięki temu Lily ma możliwość utrwalenia np. całego przejazdu narciarza lub rodzinnej imprezy z innej perspektywy. I choć funkcja „fallow me” nie jest nowością wśród rozwiązań technologicznych dronów, nigdy dotąd obsługa quadrocoptera nie była aż tak prosta.

 

 

Lily to niewielki quadrocopter, stworzony przez zespół pięciu młodzieńców noszący nazwę Lily Robotics. Lily pochodzi z Atherton w Kalifornii, dokładniej z garażu domu jednego z jej twórców. Od pierwszego spojrzenia Lily wywołuje pozytywne skojarzenia. Wygląda jak odkurzacz Roomba z dołączonymi czterema śmigłami. W przodu drona umiejscowione są niebieskie diody LED, które przypominają przymrużone oczy. Konstrukcja Lily posiada także wgłębienie, które kojarzy się z uśmiechem. Dron wykonano z elementów poliwęglanowych oraz szczotkowanego aluminium. Obudowa jest wodoszczelna i umożliwia unoszenie się drona na powierzchni wody. Certyfikat JP67 dopuszcza maksymalne zanurzenie maszyny do głębokości 1 metra.

Dron Lily ma wymiary 26,1 x 26,1 x 8,2 cm i wagę 1,3 kg. Niewielkie gabaryty sprawiają, że quadrocopter jest prosty w transporcie - mieści się w przeciętnym plecaku. Dron nie posiada żadnej skomplikowanej aparatury. Do Lily dołączony jest mały odbiornik GPS. Umieszczony na nadgarstku lub w kieszeni służy jako nadajnik, za którym podąża Lily. Dron ustala pozycję posiadacza nadajnika na podstawie odczytu z akcelerometru, trzyosiowego żyroskopu, także magnetometru, barometru i oczywiście GPS.

Lily to wyspecjalizowany dron z funkcją śledzenia właściciela. Jest wyposażony w zintegrowaną kamerę Full HD oraz aparat 12 Mpix. Dron potrafi nagrać wideo z jakością 1080p 60 fps lub 720p 120 fps, stosując kodek H.264. Kąt widzenia kamery wynosi 94 stopi. Maszyna posiada ściśle narzucone limity wysokości i odległości. Zakres jej ruchów to od 1,75 m do 15m wysokości od nadajnika oraz promień 1,75m do 30m w poziomie. Prędkość maksymalna drona to 40 km/h.

Ideą twórców Lily było stworzenie cyber-fotografa, który podąża za właścicielem nawet w najbardziej ekstremalnych miejscach i sytuacjach. Dwugodzinny czas ładowania wystarcza na 20 minut lotu. Mankamentem drona jest brak możliwości wymiany akumulatora. Należy zaznaczyć, że mimo deklarowanej stabilizacji oraz „cyfrowego gimbala” obraz z Lily nie jest aż tak stabilny, jak w przypadku zewnętrznego mocowania kamery. Nie jest to zatem dron do komercyjnego czy profesjonalnego wykorzystania. Jako gadżet do selfie dla każdego aktywnie spędzającego czas użytkownika - jest perfekcyjny.

Lily to już kolejny dron z nowego nurtu dron selfie. Ciekawą maszyną jest dron ONAGOfly Smart Nano Drone, który podąża za użytkownikiem łącząc się z jego telefonem.


Premiera Lily przewidziana jest na lato 2016 r.

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl