Czołgi zdalnie sterowane - dla małych i dużych miłośników militariów

Pasja do militariów bardzo często towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Choć czasem wystarczy obejrzeć jeden film wojenny, żeby zafascynować się sprzętem zbrojeniowym. Otaczamy się wówczas zabawkami, książkami, filmami - wszystkim co nawiązuje do wojskowej strony historii. Dla wszystkich pasjonatów bojowych klimatów, doskonałą formą spędzania czasu, jest zabawa czołgami RC. Po modele poruszające się na gąsienicach bardzo często sięgają również modelarze chcący spróbować innego rodzaju pojazdów RC, lub po prostu osoby chcące spróbować swoich sił w sterowaniu tymi niesamowitymi maszynami.

 

 

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:72 oraz 1:30

Dla dzieci a także osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czołgami RC, polecane są czołgi zdalnie sterowane - zabawki, zazwyczaj projektowane w skali od 1:72 do 1:30. Skala 1:72 to najmniejszy dostępny na rynku rozmiar czołgów RC przeznaczonych do zabawy w domu. Modele z tej grupy posiadają funkcję jazdy do przodu, do tyłu, w lewo oraz w prawo czy też obrotu armaty. Działka na wieżyczce nie oddają strzałów, świetnie je natomiast symulują poprzez emitowanie światła oraz specjalnego sygnału dźwiękowego. Na rynku spotkać można również czołgi RC w rozmiarze mini, które zostały wyposażone w działko na podczerwień IR z funkcją ataku. Modele w skali 1:72 to zabawki - miniaturki, dostępne zazwyczaj w różnych wersjach kolorystycznych, żeby trafić w gust nawet najbardziej wymagających dzieci. W przypadku modeli w skali 1:30, zakres funkcji rozszerza się także do możliwości cofania w lewo lub prawo, wykonywania obrotu w miejscu oraz obracania i podnoszenia lufy.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:24

Dla większych dzieci pasjonujących się maszynami wojennymi, lub po prostu osób oczekujących nieco więcej od czołgu RC, świetnym rozwiązaniem są czołgi zdalnie sterowanych w skali 1:24. Takim modelem możemy już wyjechać poza dom, ponieważ świetnie sobie poradzi z wszelkimi przeszkodami i niemalże każdą powierzchnią. Pojazdy w tej skali zazwyczaj są wyposażone w działka ASG (z ang. Air Soft Gun) - stanowiące repliki broni palnej i doskonale odwzorowują prawdziwe maszyny wojenne. Pneumatyczne działko wykonuje strzały na odległość nawet do 25 metrów, za pośrednictwem kulek ładowanych i wystrzeliwanych w ramach specjalnego mechanizmu. Istnieje zatem możliwość stanięcia do prawdziwej bitwy z innym czołgiem RC. Modele w skali 1:24 są wykonane z dbałością o każdy detal, a ich konstrukcja stanowi o wysokiej jakości. Podczas jazdy czołgiem istnieje możliwość obrotu wieżyczki, poruszania działem a także oddawanie strzałów - dokładnie tak jak potrafią to robić wielkie maszyny pancerne.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16

Modele w skali 1:16 to największe czołgi RC dostępne na rynku przeznaczone dla modelarzy oraz prawdziwych pasjonatów militariów. Jest to także najliczniejsza grupa modeli, których wybór podyktowany może być rodzajem funkcji jakich poszukujemy w czołgu RC, bądź też rodzajem wyposażenia a nawet materiałów użytych do ich budowy. Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16 stanowią wierne repliki pojazdów militarnych, dokładnie odwzorowujące funkcje prawdziwych maszyn, walczących na froncie wojennym. To wysokiej jakości modele, wykonane z zachowaniem niezwykłej dbałości o szczegóły.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16 - wariant bazowy

Modele RC w tym wariancie, posiadają bazę wyposażenia, na podstawie której rozszerzono kolejne wersje czołgów RC. Działko ASG o zasięgu do 25 metrów strzela nabojami o średnicy 6 mm. Amortyzowane koła i mocne gąsienice radzą sobie nawet w bardzo trudnym terenie i pozwalają pokonać nawet niezwykle ciężkie do pokonania przeszkody z wzniesieniem do 35 stopni. Czołgi RC w tej klasie posiadają oświetlenie LED, obracającą się wieżyczkę, możliwość ekspresowego obrotu wokół własnej osi w obu kierunkach, działko poruszające się w linii pionowej, proporcjonalną aparaturę zdalnego sterowania 27MHz z możliwością zmiany częstotliwości ABC, możliwość strzelania w trakcie jazdy czy też możliwość udziału w walce z kilkoma czołgami jednocześnie.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16 - wariant profesjonalny

Czołgi zdalnie sterowane w wariancie profesjonalnym, charakteryzują się dodatkowo opcją emitowania dźwięku odwzorowującego pracę silnika oraz rozrusznika a także wystrzałów z działka czy karabinu maszynowego. Co ważne - dźwięki można przyciszyć. Ponadto modele posiadają wytwornicę dymu z możliwością włączenia bądź wyłączenia, która doskonale oddaje atmosferę frontu walki - tak samo jak efekt odrzutu działka podczas wystrzału. W tej klasie można też dostać aparaturę 2.4 GHz z możliwością wymiany kwarców, a co za tym idzie - możliwością poruszania się wielu czołgów na tym samym terenie.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16 - wariant metalowy

Czołgi zdalnie sterowane w wersji metalowej, poza wyżej wymienionymi funkcjami, wyposażeniem i możliwościami, wyróżniają się przede wszystkim rodzajem materiału - wysokiej jakości metalem - zastosowanym do przekładni, kół napędowych i napinających czy też gąsienic. Metalowe gąsienice zwiększają żywotność modelu i sprawiają, że łatwiej pokonuje on wszelkie przeszkody. W niektórych czołgach zastosowano metal jako budulec działka. W przypadku wersji metalowej, poszczególne modele mogą posiadać aparaturę sterującą 2.4GHz.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16 - wariant stalowy

W układzie napędowym wariantu stalowego, wszystkie elementy z metalowego wariantu są również metalowe, a ponadto cynkowe przekładnie zostały zastąpione stalowymi. Wzmacniane stalowe przekładnie napędu są bardziej wytrzymałe i co za tym idzie charakteryzują się dłuższą żywotnością. Modele w klasie stalowej bardzo często posiadają nowoczesną aparaturę sterującą 2.4GHz.

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1:16 - wariant z działkiem IR

Dla osób chcących zachować wszystkie właściwości profesjonalnego czołgu zdalnie sterowanego, natomiast chcących wypróbować inną formę walki, świetnym rozwiązaniem są modele z działkiem IR - na podczerwień. W tym wypadku z działka nie strzela się kulkami, tak jak w tradycyjnych modeli wyposażonych w mechanizm ASG. Do komunikacji pomiędzy walczącymi czołgami dochodzi za pomocą podczerwieni. Każdy walczący czołg posiada specjalny odbiornik, który rejestruje celne strzały. W razie trafienia wiązką podczerwieni w przeciwnika, czołg trzęsie się - dając znak. Każdy model ma po trzy życia - po straceniu trzeciego życia czołg automatycznie wyłącza się. System walki na podczerwień pozwala wziąć udział w bitwie wielu czołgom jednocześnie.


Na rynku modeli zdalnie sterowanych najliczniejszą grupę stanowią czołgi w skali 1:16, czyli pojazdy bardziej zaawansowane i bogato wyposażone. Nic dziwnego, bo niemalże każdy, kto spróbuje zabawy z czołgami zdalnie sterowanymi, pozostanie z nimi na długi czas. Dla wielu osób, taka zabawa stanowi główną pasję i formę spędzania każdej wolnej chwili.

 

Poznaj ofertę czołgów zdalnie sterowanych sklepu zabawka.pl
[kliknij tutaj]

Zapisz się

do newslettera i odbierz

5% dodatkowej zniżki

na cały asortyment sklepu. Kod ważny 7 dni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl